Vincenzo Montelladan Semih Kilicsoy sozleri

Vincenzo Montella’dan Semih Kılıçsoy sözleri

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Macaristan maçı öncesinde Semih Kılıçsoy’un neden Ümit Milli Takım’a gittiğini açıkladı.

Vincenzo Montella'dan Semih Kılıçsoy sözleri

ensonhaber.com

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) hazırlıklarını sürdüren A Milli Takım, özel maçta 22 Mart Cuma akşamı saat 22.45’te Macaristan ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

İki ekip, Budapeşte’de yer alan Puskas Arena’da oynanacak karşılaşma ile 15. kez birbirlerine rakip olacak.

Bu karşılaşma öncesinde A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Montella, sözlerine şöyle başladı:

Çok iyi çalıştığımız bir süreçten geliyoruz ve önümüzde iki önemli hazırlık maçı var. Macaristan son 20 maçında 3 kez yenilmiş, Wembley’de İngiltere’yi yenmiş, Almanya’yı yenmiş bir takım. Yarın biz sonuca değil gelişimimize bakacağız. Bütün kararlarımı taktiksel veriyorum, formaların rengine göre karar vermiyorum.

“Semih Kılıçsoy neden Ümit Milli Takım’a gitti?” sorusuna Montella, şu yanıtı verdi:

Semih bizim çok sevdiğimiz bir futbolcu ama bir yılı tamamlamamış bir oyuncu. Ümit Milli Takım da bizim takımımız, başkasının değil. Çok önemli bir maç oynayacaklar. Çocukları çağırdığımızda çok mutlulardı. Tarihte ilk kez EURO elemelerini 1. sırada tamamladıysak bu çocukların sayesinde oldu bu. Sadece şunu söylemek istiyorum, genç futbolcularımızı çok fazla strese sokmadığımız bir ortam hazırlamalıyız. Onlar bizim futbolcularımız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir