Musta evlat nobetindeki anneler cocuklarina seslendi

Muş’ta evlat nöbetindeki anneler çocuklarına seslendi

Yıllardır PKK’nın kaçırdığı evlatları için DEM Parti önünde nöbet tutan annelerden biri, “Çocuğum şimdi devletin elinde olaydı, mutlaka görüşürdük. Atilla, oğlum sesimi duyuyorsan gel, devlete teslim ol” diyerek oğluna seslendi.

Muş'ta evlat nöbetindeki anneler çocuklarına seslendi

İHA

Muşlu ailelerin evlat nöbeti DEM Parti il binası önündeki devam ediyor.

Aileler, çocuklarının en kısa sürede güvenli bir şekilde evlerine dönmesini beklerken, toplumun da bu konuda destek olmasını istedi.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle her hafta çarşamba günü DEM Parti il binası önünde bir araya gelen aileler, “Anneler direniyor” ve “Yeter artık evlatlarımızı bırakın” pankartları açtı.

Anne ve babalar, yıllardır hasretle bekledikleri çocuklarına teslim olmaları için çağrıda bulundu.

“Daha biz evlat hasretine dayanamıyoruz”

Anne Ayten Koçhan, kara bir bayram geçirdiklerini ifade ederek, yıllardır oğlundan haber alamadığını ve yolunu gözlediğini belirterek, “Bu bayram bize kara geçti. Bayramımız bayram değildi. Oğlum Ersin sana sesleniyorum, bizi duyursan ve görüyorsan dön, yolunuz yol değil. Ben ve baban perişan olduk. Bütün evlatlara sesleniyorum. Yeter, analar babalar ağladı. Biz PKK’dan ve DEM’den çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı versinler. Bizim nasıl böyle içimiz sızlıyor ve ağlıyoruz, sizin de içinize bu ateş düşsün. Yeter bu milletin çocuklarını kandırdınız, dağların başına götürdünüz. Biz evlatlarımızı istiyoruz bir şey peşinde değiliz. Biz ciğerimizin peşindeyiz. Daha biz evlat hasretine dayanamıyoruz. Gece bir telefon geldiğinde, kapı çalındığında evlatlarımızdan bir haber mi geldi diyoruz. Yeter, biz dayanamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

1713349678 435 Musta evlat nobetindeki anneler cocuklarina seslendi

“Çocuğum şimdi devletin elinde olaydı, mutlaka görüşürdük”

Anne Şahinaz Özcan ise çocuklarına kavuşuncaya kadar eyleme devam edeceklerini ifade ederek, “7 yıldır ben çocuğumdan haber alamıyorum. Var mı? Yok mu? Bilmiyorum. Ben çocuğumu DEM’den ve PKK’dan istiyorum. Atilla benim sesimi duyuyorsan gel devlete teslim ol. Çocuğum şimdi devletin elinde olaydı, mutlaka görüşürdük. Cezaevinde olsaydı yine görüşüne giderdik. Atilla, oğlum sesimi duyuyorsan gel, devlete teslim ol.” dedi.

1713349678 331 Musta evlat nobetindeki anneler cocuklarina seslendi1713349678 628 Musta evlat nobetindeki anneler cocuklarina seslendi Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir