1711325155 Kim Milyoner Olmak Ister yarismasinda bir ilk 5 milyon TL

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bir ilk! 5 milyon TL kazandı

Kim Milyoner Olmak İster’de tarihi anlar yaşandı. 19 yaşındaki Berk Göktaş, 5 milyon TL’lik soruyu doğru cevaplandırarak, büyük ödülün sahibi olan ilk yarışmacı oldu.


ensonhaber.com

Türkiye’nin sevilen bilgi yarışması “Kim Milyoner Olmak İster?” tarihinde bir ilke sahne oldu.

19 yaşındaki Berk Göktaş, Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu programın başlangıcından bu yana verilen en büyük ödül olan 5 milyon TL’lik soruyu açtırdı.

Büyük ödüllü soruyu cevapladı

13’üncü ve büyük ödüllü soruda Berk Göktaş’ın karşısına şu soru çıktı:

“Bakara suresiyle, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, “biz bir çeşit yemeğe asla katlanamayız” diye isyan edip Hz. Musa’dan “Rabb’ine dua et de versin” diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?”

5 milyon TL’yi kazanan ilk yarışmacı oldu

Berk Göktaş, soruyu yanıtlamayı tercih etti ve ‘nohut’ şıkkını seçti.

Doğru yanıt olan ‘C’ şıkkını seçen Göktaş, büyük ödül olan 5 milyon TL’yi kazanarak adını yarışma tarihinin zirvesine yazdırdı.

Göktaş, geçtiğimiz bölümde “23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin birinci dönem milletvekillerinden hangisi, milletvekili olduğu ille doğru eşleştirilmiştir?” sorusuna “Fevzi Paşa, Kozan” yanıtını vermişti.

Soruyu doğru cevaplayan yarışmacı, büyük ödül 5 milyon TL değerindeki soruyu açtırmaya hak kazanmıştı.

Kim Milyoner Olmak Ister yarismasinda bir ilk 5 milyon TL1711325153 128 Kim Milyoner Olmak Ister yarismasinda bir ilk 5 milyon TL1711325153 0 Kim Milyoner Olmak Ister yarismasinda bir ilk 5 milyon TL1711325153 219 Kim Milyoner Olmak Ister yarismasinda bir ilk 5 milyon TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir