Fatih Karahan Washingtonda Dunya Bankasi ve IFC yetkilileriyle gorustu

Fatih Karahan, Washington’da Dünya Bankası ve IFC yetkilileriyle görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte ABD’ye giden TCMB Başkanı Fatih Karahan, Dünya Bankası ve Uluslararası Finans Kurumu yetkilileriyle bir araya geldi.

Fatih Karahan, Washington'da Dünya Bankası ve IFC yetkilileriyle görüştü

AA

Washington’da düzenlenen uluslararası düzeydeki toplantılarda Türkiye adına önemli kazanımlar elde edildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in konuşmacı olarak katıldığı ve yatırımcılara seslendiği toplantılarda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan da Washington’da Dünya Bankası ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) yetkilileriyle görüştü.

Görüşmeye, Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, Dünya Bankası’nın Avrupa ve Orta Asya bölgesinden sorumlu Başkan Yardımcısı Anna Bjerde ile IFC Türkiye ve Orta Asya Bölge Direktörü Wiebke Schloemer’in katıldı.

Görüşmede TCMB Başkanı Karahan’a, TCMB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hatice Karahan da eşlik etti.

1713756796 177 Fatih Karahan Washingtonda Dunya Bankasi ve IFC yetkilileriyle gorustu

TCMB, Brezilya ve Kazakistan Merkez Bankaları arasında mutabakat zaptı

Merkez Bankası ile Brezilya ve Kazakistan Merkez Bankaları arasında, merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere mutabakat zaptı imzalandı.

Anlaşmalar kapsamında, işbirliğinin güçlendirilmesi ve merkez bankacılığı alanında kurumsal çerçevede teknik çalışmalar yürütülmesi planlanıyor.

1713756796 38 Fatih Karahan Washingtonda Dunya Bankasi ve IFC yetkilileriyle gorustu

Brezilya Merkez Bankası ile mutabakat zaptı

TCMB’den yapılan duyuruya göre, Brezilya Merkez Bankası ile imzalanan mutabakat zaptına, TCMB Başkanı Fatih Karahan ve Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto tarafından ABD’nin başkenti Washington’da imza atıldı.

1713756796 322 Fatih Karahan Washingtonda Dunya Bankasi ve IFC yetkilileriyle gorustu1713756796 100 Fatih Karahan Washingtonda Dunya Bankasi ve IFC yetkilileriyle gorustu

Kazakistan Merkez Bankası ile mutabakat zaptı

TCMB ile Kazakistan Cumhuriyeti Merkez Bankası arasındaki mutabakat zaptına da Fatih Karahan ve Kazakistan Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Timur Suleimenov tarafından Washington’da imza atıldı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir