Kanola ve bugday tarlalari Tekirdagda renk cumbusu yaratti

Kanola ve buğday tarlaları Tekirdağ’da renk cümbüşü yarattı

Yağ elde edilen “kanola” bitkisi Trakya ikliminine uygunluğu ile tanınıyor. Tekirdağ’ın verimli tarlalarında şimdi kanola ve buğday tarlalarının oluşturduğu renk cümbüşü hakim.

Kanola ve buğday tarlaları Tekirdağ'da renk cümbüşü yarattı

AA

Ayçiçeğine alternatif olarak ekilen ve ekildiği yeri sarıya boyayan kanola çiçekleri, Trarya’da giderek daha fazla bölgeye yayıldı.

Tekirdağ’da kanolaların çiçek açması ve buğdayların da yeşermesiyle tarlalar rengarenk oldu.

Buğdayların da yeşermesi ve kanolaların çiçek açması bir araya gelince hem üreticileri sevindiren he de görenlerin içini açan bir manzara ortaya çıktı.

Fotoğrafçıların ilgisi büyük

Özellikle gün batımına yakın saatlerde ayrı bir güzelliğe bürünen tarlalar, fotoğrafçılar tarafından doğal stüdyo olarak kullanıyor.

Tarlalarda en güzel kareyi yakalama mücadelesi başladı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, fotoğraf tutkunlarının bölgeye gelmeye başlayarak renk cümbüşü yaşanan tarlalarda en güzel kareleri yakalamaya çalıştığını söyledi.

1713427606 700 Kanola ve bugday tarlalari Tekirdagda renk cumbusu yaratti

“Tekirdağ’da renk cümbüşü”

Tekirdağ’ın her mevsim ayrı bir güzelliğe büründüğünü ifade eden Hacıoğlu, şu bilgileri verdi:

Tekirdağ’da kanolanın sarısı, buğdayın yeşili ve denizin mavisi renk cümbüşü sunuyor. Tekirdağ Türkiye’de doğal stüdyosu olan en iyi illerden. Mavi, yeşil ve sarı güzellikler arasında insanlar güzel anılar biriktirmek için kente geliyor. Bu güzellikler ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

1713427606 99 Kanola ve bugday tarlalari Tekirdagda renk cumbusu yaratti1713427606 288 Kanola ve bugday tarlalari Tekirdagda renk cumbusu yaratti1713427606 318 Kanola ve bugday tarlalari Tekirdagda renk cumbusu yaratti1713427606 855 Kanola ve bugday tarlalari Tekirdagda renk cumbusu yaratti Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir